Disable Preloader

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahattin Akyüz, başvuruların 8 Ocak 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar devam edeceğini belirterek, esnaflara başvurmaları konusunda çağrıda bulundu.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahattin Akyüz, başvuruların 8 Ocak 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar devam edeceğini belirterek, esnaflara başvurmaları konusunda çağrıda bulundu. Esnafa kira ve gelir kaybı başvurusu, Ticaret Bakanlığı'nın E-Devlet ekranı üzerinden kolayca gerçekleştirilebilecek. Gelir kaybı desteği için aylık 1000 TL, kira desteği içinse aylık 500-750 TL arası bir ücret almaya hak kazanacak olan esnaflar, bu ücretleri alabilmek için E-Devlet üzerinden başvuruda bulunacak.  

Akyüz, “Devletimizde hesabı kitabı var. İşyerleri açık olsa bile müşteri yok, iş yapamıyoruz. Bu pandemi esnafı vurdu. Burada işini kaybeden esnafımız oldu. Yeni yeni hayata atılan esnaflarımız oldu, arayış içinde olanlar var. Hayat bir şekilde devam ediyor. Esnafımızın geneline baktığımızda büyük bir sıkıntı var. Devletimizin başlattığı gelir kaybı ve kira yardımı başvuruları 14 Aralık 2020 yılından önce vergi mükellefi ve oda kaydı olanlar için geçerlidir. Ticaret Bakanlığı başvuruları alıyor. Esnafımızın başvurması için e-devlet şifresini mutlaka alması lazım. Başvurular 8 Ocak 2021 Cuma günü mesai bitiminde sona erecek. Bu konuda üyelerimize gerekli bilgilendirmeleri yaptık. Esnaflarımız 8 Ocak’a kadar başvurularını yapması gerekiyor. Uzatma olmaz diye düşünüyorum.  Çünkü devlet desteği bu. Bakanlığımızın belirlediği nace kodlarını yayımladık. Girişte sıkıntı yaşayanlar en yakınlarından, muhasebecilerinden bu yardımları edinsinler.  Girişler e-devlet üzerinden olduğu için burada e-devlet şifresi çok önemli hale geliyor. E-devlet şifrelerini herkesle paylaşmasınlar.  Üzerine basa basa söylüyorum. Esnaflarımız destek alması için 8 Ocak’a kadar mutlaka başvurusunu yapmasını istiyoruz. Bizim de odaya kayıtlı 500’e yakın basit usul mükellefi esnafımız bulunuyor” dedi.

Haberi Paylaşın:

Haber Tagları: